16 квітня 2020 р., Київ. Закриття закладів, спричинені реагуванням на COVID-19 та пов'язані з ними заходи стримування, значною мірою впливають на дітей. Реагування на надзвичайні ситуації зупинило деякі державні служби. Сімейне середовище, яке характеризується бідністю, несе весь тягар заходів, що застосовуються для запобігання та контролю COVID-19, таких як: закриття шкіл, доступ до соціальних послуг та підтримки, відсутність доходів, харчування та соціальна ізоляція.
ЮНІСЕФ та партнери глибоко стурбовані тим, що 42 000 дітей, у тому числі дітей з обмеженими можливостями, були повернуті додому з інтернатів та інших закладів по догляду за дітьми в результаті заходів щодо COVID-19, які були прийняті урядом України.
Це було зроблено без попередньої перевірки сімейних умов, куди поверталися діти. Більшість із них наражаються на небезпеку та знаходяться у складних економічних умовах. ЮНІСЕФ стурбовані тим, що домашня обстановка із високим стресом наражає дітей на небезпеку жорстокого поводження та відсутності догляду. Це також може призвести до подальших ризиків інституціоналізації дитини в післякарантинний період COVID-19. Крім того, через обмежений доступ та відсутність засобів захисту, соціальні працівники та спеціалісти з питань захисту дітей не в змозі проводити подальші оцінки та моніторинг цих сімей.
Тому ми закликаємо уряд України вжити комплексних заходів для фінансової підтримки сімей і дітей в сім'ях та через послуги на місцевому рівні.
Зокрема, ми закликаємо до наступних пріоритетних дій:
- надавати необхідну підтримку та нагляд сім'ям, які перебувають у групі ризику; фінансову та матеріальну підтримку соціально незахищеним сім'ям, які опікуються дітьми, що повертаються зі спеціальних шкіл-інтернатів та інших закладів по догляду за дітьми;
- надавати чіткі вказівки, інструкції та підтримку місцевим органам влади і керівництву закладів по догляду за дітьми для запобігання подальшому поширенню COVID-19 у цих установах та забезпеченню необхідних заходів захисту для запобігання можливих спалахів;
- надавати чіткі вказівки, інструкції та підтримку для захисту соціальних працівників і працівників громадських організацій, що займаються захистом дітей, і забезпечити їх доступ до сімей, в які були повернуті діти;
- вжити невідкладних заходів для забезпечення строгого обмеження користування інтернатами протягом цієї фази екстреної ситуації;
Нарешті, критично важливо використати поточну кризу та її наслідки для перегляду державного підходу до дитячої інституціоналізації, почавши перенаправляти значні фінансові ресурси, які використовуються для постійного надання інституційної допомоги, на запобігання розлуки сім'ї, возз'єднання сім'ї та надання відповідних альтернативних послуг для догляду за дітьми вдома, коли це необхідно.
ЮНІСЕФ продовжує працювати разом з Урядом України та іншими партнерами щодо подальшого зміцнення системи захисту дітей / добробуту в Україні та готовий надати свою підтримку.
Джерело: https://www.unicef.org
Немає коментарів:
Дописати коментар